>Ön yargımızı yıkalım!

>

Eski kitaplarımı yeni kitaplar ile değiştirmek için kitap evinin yolunu tuttum. Şehir halk otobüslerine bindim. En arkanın bir önüne düğmeye en yakın yere oturdum :). 2-3 dakika sonra otobüs dershaneden çıkan gençlerle dolmaya başladı. O gençlerin arasından siyah gözlü, siyah saçlı ve orta boylarda giyimi farklı olan bir bayan göründü. Gençlerin boyu kısa olduğundan bayan aralarında sırıtıyordu. Cebinde anlam veremediğim 1 litrelik pet şişe sıkıştırmış, bir sağa bir sola bakıyor, arabanın içinde o kalabalıkta volta atıyordu. Görünüşüne ve hareketlerine baktığımda zihinsel bir engeli var diye düşündüm ve bana sarmasın diye dua etmeye başladım. Etrafa tedirgin bakan gözlerle etrafı süzüyor ben ise bayandan gözlerimi kaçırıyordum. Bayan benim ineceğim duraktan bir önceki durakta  indi. İndiğinde anladım ki acelesi vardı. İnsanın başına her türlü iş gelebilir. Ben, sen, o dahil olmak üzere her gördüğümüz, işittiğimiz olaylara ön yargıyla yaklaşıyor, bir şeyler arıyoruz. Ön yargılarımızdan kurtulalım, deneyelim. en azından çabalayalım.

Herkes Bana Bakıyor
Herkes bana bakıyor
Kimi şüpheli, kimi öfkeli
Kimisi sevecen, kimisi iyi niyetli
Aşalım engelleri
Bırakalım görünüşü
Ön yargılarımızı yıkalım
İnsanlara eşit bakalım…
Ç.Gülümser

Ben bugün ön yargılı olmamayı öğrendim.
Pet şişenin sırrını hâlâ çözemedim 🙂
Kitap evinden aldığım “Tutkuyla Yaşamak-Cengiz Erşahin” ve “Ne Olur İhanet Etme!-Emine Özkan Şenlikoğlu” kitaplarını okumaya başladım.

Reklamlar

One response to “>Ön yargımızı yıkalım!

  1. >Yemek yerken bile bugün ne yiyelim diye 5 dakika düşünüyoruz ama insanlar hakkında anında (ben dahil) yargıda bulunuyoruz. Yapmamak lazım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s