>Eleştirilecek onca şey varken… (Muhteşem Yüzyıl)

>

Sabırsızlıkla ve merakla beklediğim “Muhteşem Yüzyıl” beni hayal kırıklığına uğratmadı. Dizi başlamadan çığ gibi büyüyen tepkiler beni oldukça şaşırttı. Bu gocunma niye? Bu tahammülsüzlük niye?
Efektler, görseller, oyuncular cuk diye oturmuş. Kadro, senaristler, yönetmenler zaten harika.
Buna benzer konular geçmişte de işlenmişti. Niye tepki toplamadı? (Türk’ün aklı sonradan…)
Eleştirilecek onca dizi, film varken bu gurur niye? (Adam ne namaz kılar ne oruç tutar ama dinine kötü bir laf geldi mi kıyameti koparır. aynı hesap.)
Film yayınlanmadan fragmana bakarak RTÜRK’e gönderilen şikayetler rekor kırmış. Ne oldu bizim hoşgörülü Türk halkımıza? Aynı tepkiyi halkımızdan Aşk-ı Memnu’ya, Türk Malı gibi dizilere beklerdim.
Neymiş Osmanlı Devleti kötü anlatılmış, Kanuni içki, karı-kız düşkünü gibi gösterilmiş, “Harem” teması hoşlarına gitmemiş. miş miş te miş miş.
TRT çekiyor sanki diziyi. Özel kanal, biraz magazinsel yaklaşılmış. Reyting istiyor adamlar. (haklı) Dizi lan bu!
Daha 1. bölüme bakarak yargıda bulunmak haksızlık, fesatlık.
“Adam hep haremde, sarayda orada burada nasıl bir padişah bu!” diye mızmızlanan arkadaşlar için 5. bölümde büyük bir savaş sahnesi olacağı söyleniyor.
Her şeye tepki, itiraz. Alayına isyan, yeter yahu.
Dizi başladığı günden itibaren açılan muhtesemrezalet.com gibi saçma sapan, gaz ile çalışan sitelere önem vermeyin, gazlanmayın.
Lan ne konuştum ha! Beğenmediyseniz izlemeyin.
(takdire şayan bir yorum: ahanda )

Reklamlar

14 responses to “>Eleştirilecek onca şey varken… (Muhteşem Yüzyıl)

 1. >Diyeceğim şey odur ki:Lan..Bu padişah değil mi?Afedersiniz ama istediği kadar karı alır,istediği içkiyi içer lan bu padişah..adam olun laf atmayın.

 2. >Her düşünceye saygı

 3. >Dizi izlemiyorum. İzlemeyin arkadaş zorla izlettirmiyorlar. Ama tarihide çöpe atmak olmaz değil mi. Yazına hem katılıyorum hem de katılmıyorum Çağatay (:

 4. >Serbestsin ((: Tabi ki tarihi çöpe atmak söz konusu bile olamaz fakat daha film başlamadan böyle ön yargılarımızla hareket etmek aslını, hakikati görmeden değerlendirmek bana göre fesatlık. 1. bölüm böyle olmuş olabilir 2.yi göreceğiz he 3.bölümde böyleyse bizde o zaman tepkimizi koyarız ortaya 🙂

 5. >Kendin diyorsun " TRT çekiyor sanki diziyi. Özel kanal, biraz magazinsel yaklaşılmış. Reyting istiyor adamlar. (haklı)" ŞANLI TARİHİNİ MEZE OLARAK KULLANMALARINA SEN BİLE İZİN VERİYORSUN.NE DİYEYİM ÇAĞATAY 😦

 6. >Şimdi başbakanımıza yetki de verildi kapattırır bu diziyi artık…Padişah Erdoğan 😛

 7. >sen eyüpe ne takıyosun çağatay kardeşim kafanı bulanıklaştırma..bu padişahtır.istediği karıyı alır.istediğine koyar atar…artık söylenecek laf yok.

 8. >Asımın nesli…Neden bu kadar gocunuyorsunuz anlamak güç…

 9. >Muhteşem Yüzyıl bir film değil dizi. Öncelikle bunu bilelim. En az 1 yıllık proje olduğunu düşünürsek filmde ne çekecekler? (izleyici? reytingten kastım o. özel kanallarda izlenmeyen film, diziyi ne yaparlar?) her bölümde savaş sahnesi mi? Sanmıyorum. Zaten harem, cariye bunlar niye kötü geliyor anlamıyorum yok muydu zaten? 1. bölümde bunlar işlendi diye hemen tarihimizi kötülemek, aşağılamak, karalamak gibi yorumda bulunmak fesatlık. E bekleyin az.

 10. >hocam ben de filmi beğenmedim.tamam ecdadın yanlışları olabilir.hatta ecdad içki içiyor da olabilir.ben rtüke türk malını da aşkı memnuyu da şikayet ettim bunu da şikayet ettim.şikayetimin sebebi ise tarihi olayların biravuç elitist için kullanılması yani bu yolla para kazanılması.ecdadı sahneleyecekse düzgün insanların sahnelemesei gerekir.işte o kadar

 11. >Tabi ki sende haklısın. Ben %100 haklıyım veya sen %100 haklısın diye bir durum olamaz zaten. Ama bir duralım en azından ilk 5 bölüm yayınlansın belki benim düşüncelerim değişecek yada senin. Tek söylemek istediğim yargıda bulunmak için henüz erken.

 12. >Ben şuan Türkiye'de neo-Osmanlıcı bir ailenin ferti olarak bu diziyi beğendim.Ne var yani ? Biraz harem öne çıkmışsa ne olmuş ? Harem yok muydu Osmanlı'da ? VARDI.Harem'de ne olduğunu anlatmaya gerek bile yok.Ama ilerleyen bölümlerde haremde müzik,felsefe vs vs. de gösterileceği de senaristler tarafından söylendi..Çağatay'ın da dediği gibi ilk bölümden karar vermek yanlış..Saygılar ve iyi yayınlar kardeşim.

 13. >Burak geylani'ye ithaf olunur..Canım kardeşim..Öncelikle filmi beğenmedim demişsin..Saygı duyarım.Ama bu bir film değil dizi..Birçok bölümü var.Eleştiri yersiz ve erken.."Yerli dizi,yersiz uzun" diye bişey var.."Yerli dizi,yersiz şikayet" yaptınız ayıptır.

 14. >Yarın yeni bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum..Hadi padişah.Al bütün cariyeleri yea:D

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s