>Yeni ahlak bekçimiz: Hıncal Uluç

>

Defne Joy Foster’in ölümünden sonra açılmadık forumlar, sayfalar kalmadı, badem gözlü oldu. Bunca reklam, primden sonra yapılan son darbeyi de Hıncal ağabeyimiz vurdu. Çoğu zaman yazdığı yazıların altına imzamı atarım dediğim bu YAZAR bir anda gözümden, gözlerden düştü. Bir anne, ister aldatsın ister terörist, ister fahişe olsun her şeyden önce ANNE‘dir. Kim kimin ilişkilerine karışabilir ki? Kim kimin içini okuyabilir ki? Kim ne bilebilir ki? Hıncal ağabeyimiz şimdi de ahlak bekçiliğine mi soyundu? Kocası bile ağzını açmazken Hıncal Ağabeyimizi dürten şey neydi? Ha! Demiş ki:

“Empati, mempati… Hadi kendinizi İlker Yasin’in yerine koyun dostlarım.”

Hıncal Ağabey, peki empati sırası sende şimdi. O çocuk yıllar sonra senin yazını okuduğunda ne hissedecek? ne düşünecek?
Akbaba gibi herkesin derdi, kendine pay çıkarmak.
Sadece ahlak bekçisi yakıştırması az kalır diye düşünüyorum.
Diğer yakıştırmalar size kalmış.

İşte o yazı.

Reklamlar

4 responses to “>Yeni ahlak bekçimiz: Hıncal Uluç

  1. >Ben de Hıncal Uluç'un önceki yazılarına imzamı atardım.Böyle arkadan konuşacak ve kendini ahlak bekçisi yerine koyacak biri olarak görmedim ben Uluç'u..Ne diyeyim de ne olsun biraz kendi de empati yapsaymış…

  2. >Vallahi değerli dost.Belki şaşırcaksın ama Hıncal Uluç'un yazısı benim duygularıma ortak olmuş.Ben kızmadım Hıncal Ulaç'a.

  3. >Yok şaşırmadım. Söyledikleri doğru olabilir fakat anlatım biçimi böyle olmamalı. Herkes istediğini düşünsün kimse kimsenin yaşantısına karışamaz, karışmamalı. Senin benim yaşadığım hayat ile Defne'nin onun bunun bir mi? Ha hadi bir diyelim kimi ilgilendirir? Hıncal Uluç diyor: "tanımıyorum etmiyorum" tanımadığın insanı kendine konu edip, hakkında bu tarz yazılar yazmak ona mı düşüyor?

  4. >neye imzanizi atiyorsunuz dostlar. Kendi bokuyla kavga eden ve bu tipteki polemikleri ile emeklilik zamanlarinda toplumda kendine bir yer edinmeye calisan, entellektuel anlamda cagin cok gerisinde kalmis bir dede. Bir haberci yorumlamaz, aktarir. Eger yorumcuysan, haberci degilsindir, o zaman da dogru uslup kullanmak, yani aslinda yazar olmak onemlidir. Herkesin dedigi dogru olmayabilir ancak karsisinda inanmadan durmak, bundan kendine bir menfaat elde etmek, inanmadigindandir samimi gelmez. Iste bu samimiyetsizligi anlayabilmek, imza atmamak, hatta okumamaktir. Bunu gizlemeyi basardi diyelim, ama en azindan simdi biraz acik etti. Zaten uzun zamandir da ortalarda gorunmuyor. Umarim hep deliginde kalir, cok sIktI boyle adamlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s