>Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

>

Bugünün haberlerini okumak için sitelerde dolaşıyorum.

Erdoğan davaları bloglara indi” diye bir haber. Dikkatimi çekti, girdim.
Yazılarını hayranlıkla okuduğum, kendime örnek aldığım, gerektiğinde yardımını da aldığım çok sevdiğim ABİM: Barış Ünver
Şimdi 2 yıl hapsi isteniyor.
Afalladım.
Habere göre Erdoğan’ın “CHP, MHP terör örgütüyle ruh üçüzü oldu.” sözüne karşın siyasi eleştiri olarak yazdığı yazısında, “Erdoğan öcalan ile ruh ikizi” diyen Barış, Erdoğan tarafından kişilik haklarına saldırıdan(!?) davalık olmuşlar.
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
Yok kişilikmiş, yok hakaretmiş gibi gerekçeler öne sürerek ezmeye, ibret alın dercesine muhalefeti sindirmeye çalışıyorlar, ve sessiz kalıyoruz.
Erdoğan bey, muhalefeti sindirmeye çalışmak yerine, DEMOKRASİYİ içinize sindirseniz? 
Zo-run-da-sı-nız!
Orada burada düşünce özgürlüğünden bahseden siz?
Şimdi bu yazının neresinde kasıt? 
“Kadın memesine ülkeyi satarım” diyen Ahmet Altan düşünce özgürlüğünü kullanmış oluyor da, sen, ben, BARIŞ gibi insanların yaptığı eleştirilerini kaldıramıyorsun öyle mi?
Mağrur olma padişahım senden büyük Allah var.
***
Yazdıklarımı 3 kere okudum, mazallah.
Reklamlar

22 responses to “>Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

 1. >Ben de nasıl bir ülkede yaşadığımızı çözmüş değilim.Eleştiriye bile tahammülü olmayan başbakan var bu ülkede..Allah sonumuzu hayır etsin.

 2. >Mazallah bize de dava açar sonra padişahımız..o çok yaşasın.o olmasaydı ülkemiz demokratik olurdu mazallah.

 3. >kisiselweblog'un yazısına şu yorumu yapmıştım." Barışın yazısı eğer bir eleştiri yazısı ise açılan davayı doğru bulmuyorum. Ancak bir kişilik haklarına hakaret söz konusu ise zaten gereği yapılmış."Ancak daha sonra Sayın Erdoğan'ın ruh üçüzü dediğini duyduğumda tekrar düşündüm. Fakat şöyle bir durumda var. Yazılarımızı vicdan süzgecinde geçiripte yayına almalıyız.

 4. >Tam da diyecektim bunlar körü körüne bir yere bağlı diye..Kemalistleri vatan haini ilan edenler de bunlar.Laikleri vatan haini ilan edenler de..Atatürk'ü savunanlar ülkenin çıkarlarına aykırı hareket ediyor,işlerine gelmeyince Atatürk'ün dediği nutukları bile görmezlikten geliyorlar.Bir de Cumhuriyet gazetesini örnek vermişsin.Bu Asımın Nesli 1915'te okudum,Cumhuriyet gazetesi darvinci,baskıcı oycu buycu..Ulan bunları size kim öğretiyor yalan yanlış şeyler yazıyorsunuz.Yazılarına devam et dostum.

 5. >2 çapulcunun lafıyla da yolundan dönme.

 6. >2 önerim var.1.si takipteyime eklediğin beyn'i Beyn.org olarak değiştirirsen daha iyi durur ve takipteyim listesinden Asımın Nesli 1915 ve E-Aktuğ Blog isimli 2 çapulcuyu çıkarırsan daha iyi olur.

 7. >Önerilerin için teşekkürler. 1. önerin için diyeceğim şudur ki; takipteyim listesini oluştururken başlığı sen belirleyemiyorsun 😦 sitenin adresini yazdığında o sitedeki/blog Blog başlığı (title) ne ise o çıkıyor. Yani elimden gelen bir şey yok. olsa sizi mi kıracam 🙂 .org eklerim sonuna :)2.si ise, diğer insanların görüşleri, fikirleri, düşünceleri beni alakadar etmez. Ben Xciyim sen Ycisin diye ayrım yapmak olmaz. Herkesin düşüncesine, seçimine saygımız var. Bizim takipteyiz bağlantılarını oluşturmamızın amacı "Blog Kardeşliği" altında hem kendimize yarar sağlamak, karşıdaki bloga yarar sağlamak, bloglar sayesinde tanışmak belki de oturup sohbet etmek. Önerilerin için tekrardan teşekkür ediyorum. Bu "Adsız" kimliğinle çok gizemli görünüyorsun ve merak ettim seni :)Belli bir çerçevede soru sormak, eleştirmek iyi, çok iyi 🙂 Bu yüzden mutlu ettin beni fakat "çapulcu" kelimesi yakışmamış.Saygılar

 8. >Adsız olmak da bir şereftir.Ben bununla övünürüm,sözlerimin arkasındayım.Hiç bir şekilde vazgeçmem.Takipteyim daha iyi durmuş ama o 2 malum site yakışmıyor.Saygılar.

 9. >@Adsızİsminizi gizleyerek insanlara hakaret etmeği bir meslek edinmeniz karakterinizin bozukluğunun bir yansımasıdır. Evvela sizi ahlak kurallarına davet ederim.İçerisinde bulunmuş olduğunuz psikolojii ve tahammülsüzlüğünüzü net bir şekilde görebiliyorum.Üstadında dediği gibi "Bizleri gerici diyenleri çağdışı hayvanlar olarak sergileyeceğimiz çağı biz açacağız.".

 10. >Birinin de bu işi yapması lazım.Yoksa siz bu ülkenin tepesine Kongo keneleri gibi yapışık kalırsınız ve kanını emmeye devam edersiniz.Benim içerisinde bulunmuş olduğum hiç birşeyi görmenize imkan yok..Kendinizi Tanrı,YarıTanrı ya da Peygamber olarak görüyorsanız sorun yok.Çünkü siz "Ben peygamberim" diye bile dolaşırsınız ortada.Ve üstad üstad diyorsunuz.Sizin üstad dediğiniz adamı ben de tanırım.Ve bu lafları da mınalamayı kes.Ben size gerici yaftasını değil çapulcu yaftasını yapıştırdım.Siz gerici olarak algıladıysanız ne mutlu bana ki ne olduğunuzu çok iyi bir şekilde anlamışsınız.

 11. >@Adsızİşte kendiniz itiraf ettiniz. Yaftacılık yapıyorsunuz. Yaftacılık yapmak ayrıştırıcılıktır.Yani yaftacılık birisini sağcı birisini solcu diye ayırmaktır. Yani bölmektir. Vesselam.

 12. >Siz bu ülkeyi bu hale getirdiğiniz için beyniniz bu kadar çalışıyor.

 13. >"ADSIZ" adı altında benim siteme,değerli dostum Eyüp Aktuğ'un sitesine ve çeşitli dostlarımın sitelerinde bizlere sarf ettiğin çirkin ve yakışıksız sözleri aynen sana misliyle iade ediyorum.Evvele senin sorunun aslında bizle değil.Senin sorunun kendinle.Çünkü gergin ortam yaratmak senin en büyük başarın.Senin ahlak demokrasinde ise çok seslilik yatmıyor.Hani padişah diyorsun ya işte asıl padişahlığı siz yapıyorsunuz.Çünkü farklı görüşteki insanlara saygın yok !!!Çapulcu diye andığın ben ve Eyüp Aktuğ kardeşim seninle aynı kefede olamaz.Çünkü bizimle aynı kefede olman için ilk önce İZAN SAHİBİ VE EDEB SAHİBİ OLACAKSIN.Sana tavsiyem sen bizden doğruları okuma.Sana önereceğim Darvin Teorileri siteleri var git oradan kendini geliştir.Çünkü bizdeki doğrular sana hiç gelmiyor !!!

 14. >Bana edepsiz ve izansız diyene bak sen hele.Ben çirkin ve yakışıksız birşey değil gerçekleri söylerim.Çünkü gerçekler acıdır,gerçekler acıtır.Benim sorunum bölücülerle,ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerle.Çok sesli ortam istemiyorsun diye yazmışsın.Sizler emperyalizmin ve kapitalizmin hizmetçileri olarak sizden başka ses çıksın istemiyorsunuz.Size muhalefet edilsin istemiyorsunuz.Öncelikle sizlerin benimle aynı kefede olmasını isteyen kim ? Ben sizinle aynı kefede olacağıma dünyada olmayayım daha iyi.Ve de sen de Eyüp arkadaşın gibi anlama kıtlığı çekiyorsun büyük ihtimalle.Ben yukarıdaki yorumlarımın hiç birinde Darvinci'yim demedim.Ama sizde o kadar çok şartlı refleks oluşmuş ki,gazetelere attığınız iftiraların yanında bana da uydurma şeyler yaratıyorsunuz.Siz nereden biliyorsunuz ki o gazete bu gazete Darvincidir yakıştırmasını yapıyorsunuz ?Ben söyleyeyim.Sizin Darvinci dediğiniz gazeteler Cumhuriyet,Sözcü gazeteleri.Bunlar ne?MUHALEFET…İşte siz muhalefete karşı bu kadar kin besliyorsunuz,atmadığınız iftirayı bırakmıyorsunuz.

 15. >Benim siteme de yorum atan "ADSIZ"a:Bak kardeşim.Ben,Çağatay,Eyüp,Ufuk. Hepimiz tamamıyla aynı düşüncede miyiz sanıyorsun?Biz farklı düşünüyoruz diye birbirimizin sitesine bakamaz mıyız? Yorum gönderemez miyiz?Göndeririz.Ama senin gibi "İNSANLIKTAN UZAK" yorumlar atarak değil.Bizler görüşlerimizi yazarız ya da doğru yazmışsa da altına imzamızı çakarız.Sense her yazılana muhalefet ediyorsun.E haliyle aslında dolaylı da olsa kapitalizme hizmet edende sensin.

 16. >Yazı amacından çok şaşmışken bir soru sorayım.Sanctum filmine gidecek misin Çağatay ?

 17. >@kisiselweblog valla Sanctum burada da gösterimde ama gitmeyi düşünmüyorum. Daha doğrusu bugün "Aşk Tesadüfleri Sever" buna gideceğim. (yalnız :P) O daha etkili sanırım 🙂 TRON Efsanesinde 3D'yi tattık. Birazda ağlayalım falan dermişim 😀

 18. >Ben de Sanctum'a gidecektim 🙂 sinema eleştirmeni olduk çıktık yahu:)

 19. >İyi ki hatırlattın 🙂 17.30'a bilet ayırttım. Ben gidip hazırlanayım 🙂 Gelince izlenimlerimi paylaşırım.

 20. >Ben de 17,30'a bilet ayırttım.tesadüfün böylesi 🙂

 21. >Artık bıktım.Sizlerle uğraşmaktan vazgeçiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s